top of page
Пам’ятка для батьків
*ПІДГОТОВКА ДО САДКА
  • Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садка,                                      особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну та режиму                                                харчування
  • Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування; їсти, мити руки, ходити на горщик, тощо.
  • Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів та інші заходи, де є однолітки дитини
  • Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в садку багато іграшок, діткам там дуже добре, цікаво, весело.
  • Навчіть дитину говорити «НІ», особливо дорослим, що пропонують неприйнятні для неї речі. Привчіть дитину повідомляти Вам про БУДЬ-ЯКІ випадки, коли хтось її просив про щось «не казати мамі з татом» — за цим проханням може приховуватись небезпека.
 
*ОПТИМАЛЬНИЙ ВІК
Найкращий вік, коли дитину слід віддавати до садка – 3 роки. Дворічна дитина ще сильно прив’язана до матері. Чотирьохрічній – важче адаптуватися до нового середовища через те, що вона звикла до домашніх умов. А ось з трьохрічною дитиною чужій людині налагодити контакт простіше.
*ЯК ОДЯГАТИСЯ В САДОК
  • Купуйте одяг, який дитина може одягнути або зняти самостійно (штани з еластичним поясом, сорочки з великими ґудзиками, светри з широким коміром)ю
  • Одяг має бути зручним. Для дитини садок на цілий день як домівка, тому в строгому костюмі або сукні, котру шкода зім’яти буде незручно.
  • Одяг повинен бути чистим та охайним! Саме від цього залежить відношення до вашої дитини. Зрозуміло, що в садку трапляються усілякі казуси – грав на полу, облився супом, впав на вулиці, тому краще мати декілька комплектів одягу на зміну.
 
*ЩО ВЗЯТИ З СОБОЮ
  • Візьміть у дитячий садок улюблені іграшки дитини, з якими вона зазвичай грає або засинає.
  • Якщо дитина починає сумувати за батьками, можна через вихователя передати для неї маленьке привітання з дому: цукерку, картинку або будь-яку гарну річ. У потрібну хвилину таким подаруночок підніме настрій дитині.
 
*ЯК ПОЛЕГШИТИ ВХІД ДО КОЛЕКТИВУ
  • Пограйте з дитиною та іграшками в дитячий садок: розподіліть ролі дітей і вихователів, та спробуйте розіграти різна ситуації, що зможуть виникнути у дитини. Орієнтуйте гру на позитивні результати.
  • Поговоріть з дитиною про можливі труднощі та до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: якщо ти захочеш пити, підійти до виховательки т скажи: «Я хочу пити», і Світлана Миколаївна наллє тобі води» і т.п.
  • На початку відвідування дитячого садка приведіть дитину в першій половині дня, коли діти гуляють. Вона охоче познайомиться з однолітками ф поступово включиться у спільні ігри. Заберіть дитину перед обідом. Нехай перспектива пообідати за загальним столом здається їй привабливою та бажаною.
  • Якщо умови дозволяють Вам не квапити події, то у перші три-чотири тижні дитину краще забирати з садка перед денним сном. Засинання – ритуал дуже домашній, при якому дитина особливо потребує фізичного зв’язку з мамою у затишному ліжці, під звичною ковдрою.
  • Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги і їй буде простіше відпустити Вас.
 
*БАТЬКИ-ВИХОВАТЕЛІ
  • Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров’я, поведінки, харчування.
  • Тримайте тісний зв’язок із персоналом групи. Будьте певні, що працівники приймуть і зрозуміють Вашу дитину, та по материнські дбатимуть про неї.
 
*ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ
Якщо є можливість, з 4 по 10 день зробіть перерву у відвідуванні дитиною садочка з метою профілактики захворювань, тому що саме в цей період слабшають захисні сили організму і дитина може занедужати.

 

*ЗУСТРІЙЧАЙТЕ ЧЕМПІОНА
Будьте готові до того, що, після відвідування дитячого садку, дитина зміниться. З’являться нові слівця, звички…Не кожен з батьків позитивно оцінює такий досвід, а даремно: разом з ним дітям приходить впевненість у собі та перші навички суспільного життя.
Згідно ст. 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини
Сімейного кодексу України.
1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод
інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї
Батьківщини.
2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний,
духовний та моральний розвиток.
3. Батьки зобов'язані поважати дитину.
4. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
5. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Ст. 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини. Закон України «Про освіту».
1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
- виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
- сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
- виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
Ст. 8. Роль сім'ї у дошкільній освіті. Закон України «Про дошкільну освіту».
1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі. 3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Права батьків
 Батьки мають право
 - вибирати дошкільні заклади та форми отримання дошкільної освіти та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;
 - на пільги на харчування;
 - вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;
 - брати участь у заходах дошкільного закладу;
 - брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази  дошкільного закладу.
Обов'язки батьків
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідного до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;
- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу;
- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров'я дитини та вчасно повідомляти персонал дошкільного навчального закладу про зміни у стані здоров'я дитини;
- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;
- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;
- приводити дитину добре вимитою, одягненою в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;
- дотримуватись встановленого розпорядку закладу;
- забороняється забирати дітей з дошкільного навчального закладу батькам або особам, що їх замінюють, в нетверезому стані;
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;
- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;
- приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві, ввечері - вихователі зобов'язані передати дитину батькам;
- відвідувати батьківські збори;
- виконувати поради-рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;
- дотримуватись правил дорожнього руху - бути прикладом для своїх дітей; 
- бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.
Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:
1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 7.45 та забирати - до 18.30. Своєчасний прихід в дитячий садок - необхідна умова правильної організації навчально-виховного процесу.
 
2. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.
3. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
4. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ.
5.Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою
6. Дитина, що не відвідує дитячий сад більше 3-х днів, повинен мати довідку від лікаря.
7. Батьки, пам'ятайте! Ви зобов'язані привести здорову дитину!
Недолікований дитина не тільки захворіє сам, але і заразить здорових дітей!
І, якщо «сопелькі» і кашель Вас, як маму, не лякають, то в іншої мами може бути своє, відмінне від Вашого, думка.
8. Вранці батьки зобов'язані передати дитину особисто вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час, а ввечері обов'язково підійти до вихователя і сказати, що Ви забираєте дитину з дитячого садка.
9. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.
10. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.
11. Настійно не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси.
Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
 
12. У шафі повинні бути:
- ПІДПИСАНА сумочка для речей
- маєчки, трусики, запасні колготки, шкарпетки, змінний комплект одягу, якщо станеться "аварія" за прийомом їжі. Діти ... - народ самостійний.
-два пакетика для зберігання чистої і використаної білизни.
- расческа у закритому футлярі
 
13. У дошкільний заклад СУВОРО ЗАБОРОНЕНО приносити гострі, колючі, ріжучі предмети (ножиці, ножі, спиці, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркальце, скляні флакони, пляшечки, металеві іграшки, шпаги, шаблі, запальнички і т.д.).
Наявність таких предметів небезпечно не тільки для Вашої дитини, але і для інших дітей, які відвідують групу. Тому обов'язково перевірте кишені Вашої дитини перед відходом його в дитячий сад.
 
14. Також просимо не давати дитині жувальну гумку, цукерки, печиво і будь-які продукти харчування, вітаміни, таблетки та інші ліки, косметику та ін..
 
15. Поясніть дітям, що у групі дітям не дозволяється бити і ображати один одного; брати без дозволу речі зі столу вихователя, навіть свої, брати без дозволу особисті речі, в тому числі і принесені з дому іграшки інших дітей; псувати і ламати результати праці інших дітей. Дітям не дозволяється «давати здачі», так само, як і нападати один на одного. Ця вимога продиктована міркуваннями безпеки дитини.
 
16. Діти можуть і повинні:
    першими вітатися;
    ввічливо прощатися;
    дякувати за надану допомогу;
    говорити тихо, не привертаючи до себе уваги, не заважати іншим;
    ввічливо звертатися з проханням;
    не перебивати мовця;
    не втручатися в розмову старших;
    дотримуватися порядку, чистоту.
16. Не забувайте звертати увагу на рукотворну працю дитини (малюнки, вироби), хвалити дитину.
 
17. Не забувайте, що рекомендовано не давати дітям з собою будь-які іграшки, особливо в умовах карантина.
bottom of page