Згідно ст. 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини Сімейного кодексу України.
1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3. Батьки зобов'язані поважати дитину.
4. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
5. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Ст. 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини. Закон України «Про освіту».
1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
- виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
- сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
- виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
Ст. 8. Роль сім'ї у дошкільній освіті. Закон України «Про дошкільну освіту».
1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі. 3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Права батьків
Батьки мають право
- вибирати дошкільні заклади та форми отримання дошкільної освіти та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;
- на пільги на харчування;
- вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;
- брати участь у заходах дошкільного закладу;
- брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу.
Обов'язки батьків
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:
- сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідного до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;
- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу;
- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров'я дитини та вчасно повідомляти персонал дошкільного навчального закладу про зміни у стані здоров'я дитини;
- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;
- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;
- приводити дитину добре вимитою, одягненою в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;
- дотримуватись встановленого розпорядку закладу;
- забороняється забирати дітей з дошкільного навчального закладу батькам або особам, що їх замінюють, в нетверезому стані;
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;
- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;
- приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві, ввечері - вихователі зобов'язані передати дитину батькам;
- відвідувати батьківські збори;
- виконувати поради-рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;
- дотримуватись правил дорожнього руху - бути прикладом для своїх дітей;
- бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.
Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:
1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 7.45 та забирати - до 19.00.
2. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.
3. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
4. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ.
5. Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
6. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
7. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.
8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.
9. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.
10. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
До уваги!
Правила роботи Кушугумського КДНЗ «Ромашка»
під час карантину
Згідно розпорядження голови Кушугумської селищної ради, з 14 вересня в Кушугумі відкривається заклад дошкільної освіти «Ромашка».
Всі ми мусимо усвідомити: так, як раніше, вже не буде. Карантин вніс жорсткі корективи в звичне життя, і дитячі садки працюватимуть за нових умов з дотриманням низки санітарних вимог.
Найперше, до дитячих садків не допускатимуться діти та працівники із ознаками гострих респіраторних захворювань та температурою вище 37,2. Навіть якщо хтось із батьків, поспішаючи на роботу, спробує "нагодувати" дитину ліками і відправити до садка в надії, що все минеться, а під час перебування в закладі у дитини виявлять симптоми ГРЗ, батьки змушені будуть негайно (!) забрати дитину. Поява хворого в колективі в умовах епідемії - це наражання на небезпеку оточуючих, вияв безвідповідальності та грубої неповаги до педагогів і дітей. Якщо ж ваша дитина здорова, і ви все ж плануєте з 14 вересня привести її до дитячого садка, уважно вивчіть нові правила перебування в закладах освіти і, по можливості, в доступній формі розкажіть про них своїм дітям.
Як говорити про коронавірус з дітьми молодшого віку
Правило 1. Дотримання соціальної дистанції.
Як би не скучила дітвора один за одним, обійми, поцілунки в умовах пандемії під табу. Поясніть дитині, що таке інфекція, як вона передається і чим небезпечна. Переконайте, що поки необхідно утриматися від фізичного контакту з іншими дітьми. Роз'яснювальну роботу будуть проводити і педагоги, але перше слово за батьками.
Правило 2. Гігієна і дезінфекція.
У відповідності до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у захисних масках. На вході дитині буде вимірюватися температура тіла та проводитись дезінфекція рук антисептиком.
Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ2-31j4oXT48JqFsFm6fSumNBjYVozcd
Правило 3. Правило іграшок.
Улюблені ляльки, машинки, трансформери залишаються вдома. Приносити свої іграшки до дитсадка не можна! На час адаптивного карантину під забороною м'які іграшки. Їх в групах не буде. Як не буде і килимів для гри. Більшу частину часу діти проводитимуть на свіжому повітрі.
Нагадуємо про необхідну наявність змінного одягу та взуття, а також у зв'язку із забороною використовувати в закладах дошкільної освіти багаторазові тканинні рушники прошу батьків забезпечити індивідуальні одноразові паперові рушники в дитсадку кожний для своєї дитини.
Правило 4. (ДЛЯ БАТЬКІВ). Прийом дітей до дитячого садка
Прийом дітей до дитячого садка проводиться з 6.30 до 8.00 ранку. В разі запізнення, вихователь не має права прийняти дитину у батьків.
Зазначений перелік нових вимог не є остаточним, тому варто з увагою дослухатися до порад та рекомендацій, які надаватимуть педагоги.
Підсумовуючи, вкотре наголошуємо: пандемія Covid-19 в Україні триває, а відтак триває і карантин.
Тому, шановні батьки, якщо у вас є можливість залишати дитину вдома і поки не вести до дитячого садка, наполегливо раджу так і зробити! Розумію, що багато хто з вас не має вибору, бо має йти на роботу. Більше того для родин із мінімальним доходом утримувати дитину вдома ще й фінансово складно. Розумію, що бабусі "на няньках" втомилися, а малеча знудилася за час тривалих обмежень. Але всі ми прагнемо здоров'я своїм дітям, і ніхто, крім родини, про це краще не потурбується. Тому якщо можна утриматися від відвідування дитячого садка - утримайтеся. Таким чином ви зменшите небезпеку для здоров'я і життя рідних та оточуючих.